lejyoner tablet klima bakımı

Lejyoner Tablet

klimalarda bulunan yoğuşma ve drenaj tavaları nemli bir ortam olması sebebiyle zamanla oluşan kir , çamur oluşumu meydana gelir . Buda klima kullanılan ortamın havasını kirleterek koku yapmasını ve havanın kalitesini düşürür. drenaj hatlarını tıkanmasına da sebep olmaktadır klima bakımı yapıldığında temizliği sağlanmakla birlikte uzun süreli kalıcılık sağlamamaktadır. bir kaç hafta içerisinde tekrar bakterilerin oluşmasına olanak sağlar

peki bu uygulama nasıl uygulanıyor servisimizce öncelikle kimyasal ilaçlarla bakımının yapılmasıyla birlikte klimanızın drenaj tavasına yerleştirilen lejyoner tablet sayesinde aylarca bakteri oluşmasında önlemiş olmaktayız .


 

Drenaj Tabletleri

 • Klima sistemlerinde oluşan kokuları ve su akıntılarını engeller.
 • Drenaj tavalarında bakterilerin yaşam ve çoğalma ortamı olan tortu, balçık ve yosun oluşumlarını engeller, temiz kalmasını sağlar.
 • Drenaj tavaları ve hatlarındaki tıkanıklıklardan ileri gelen akıntı ve maddi hasarlara engel olur.
 • Montajı çok kolaydır, 3 ay içerisinde kalıntı bırakmadan çözünür. (Bırak ve unut)
 • Drenaj pompalı sistemlerde kullanılabilir. Drenaj pompasının şamandra haznesinde balçık ve yosun oluşumunu engelleyerek, drenaj pompası arızalarının önüne geçer.
 • Toksik içerik içermez,İnsan sağlığına zarar verici özelliği yoktur.
 • Korozif etkisi yoktur. Metal vb. drenaj tavaları, metal (galvaniz vb.) drenaj tesisatlarında güvenle kullanılır.
 • Korozif gazlar yaymaz, özellikle elektrik devreleri ve elektronik kartların yoğun olduğu server odalarında güvenle kullanılır.
 • Klima cihazları, rooftop ve klima santralları için idealdir.
 • Gel Tabs kırmızı tabletler 36.000 Btu/h, Gel Tabs mavi tabletler ise 60.000Btu/h kapasitesindedir. Büyük kapasiteler için birden fazla Gel Tabs tablet kullanılabilir. İlk uygulamada etkili sonuç için kapasitenin 2 katı kullanımı tavsiye edilir.
 • Geri dönüşümlüdür, doğada çözünebilir.

Sağlık Bakanlığı, su buharcıklarının havadan solunum yoluyla akciğere girmesi sonucu oluşan lejyoner hastalığı ile ilgili yönetmeliği tamamladı. Yataklı sağlık kurum ve kuruluşları, oteller, moteller, tatil köyleri, misafirhaneler gibi turistik konaklama birimleri, kaplıcalar, rehabilitasyon merkezleri, huzurevleri, bakımevleri ve büyük alışveriş merkezlerinde klimalar sürekli denetlenecek. Bu alanlar için su sisteminde legionella kolonizasyonunu önlemeye yönelik su yönetimi planı hazırlanacak. Kullanımda olan soğutma kulelerinin 3 ayda bir işletme bakımı yapılacak ve yılda en az 2 kez mekanik olarak temizlenecek.

Yazar: aykaserkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.